İzmir Nakliyat Firması

İzmir nakliyat firması olarak önemsediğimiz ilk konu resmi bir firma olarak iş yapmaktır. Hiçbir zaman resmi olarak iş yapmayan bir işin parçası dahi olmadık olmaya da niyetimiz yoktur.

İzmir Nakliyat Firması

Resmi İzmir Nakliyat Firması

Resmi İzmir nakliyat; resmi kuruluşlardan nakliyat izin belgesini alan, vergi yükümlülüğü bulunduran, firmaya ait taşıt kullanan, sigortalı eleman ile çalışan yasal bir firmadır.

Vatandaşımızın ilgilenmesi gereken konu ise, vergisini düzenli ödemesi, kurumsal çalışarak en ufak problemde dahi yasal teminatının olmasıdır.

Resmi nakliyat firmasıyla iş yapan kişilerin yasal olarak güvencesi bulunmaktadır. Böylece herhangi bir sıkıntıda yasal güvencenin önemi ortaya çıkar.

Yasa Dışı İzmir Taşımacılık Firmaları

İzmir Taşımacılık Firması

İnternette baktığınızda, caddelerde yürüdüğünüzde yüzlerce İzmir taşımacılık firmasına denk geldiğinizin farkındasınızdır. Peki, bunların hepsi resmi firma mıdır?

Ticaretle uğraşan ve çalışan biri bu firmaların resmi olmadıklarını hemen anlar. Bu firmalar ofis kurmazlar böylelikle ofis maliyetleri de bulunmaz.

Nakliyat işini yapan elemanlarını sigortasız çalıştırarak vergiden muaf olurlar. Devletten, halktan, çalışandan çaldıkları yetmezmiş gibi bir de sizlerden çalarlar.

Resmi çalışma yürütmeyen firmaların bizlere ne gibi zararları bulunur?

  • Fırsatını buldukları an dolandırırlar. Güvenlik açısından canınız ve malınız tehlikededir.
  • Hırsızlıklarını vergi kaçakçılığı yaparak onaylatırlar. Çünkü vergi herkesin emeğidir.
  • Gelişigüzel nakliyatçılık yaparlar. Eşyalarınıza özenli davranmayıp, güvenliğini almazlar.
  • Yalan söylemede ustadırlar. Firmanın yasallığından bahsetmeden sizleri tuzağa düşürürler.
  • Nakliyatta başlamadan sözleşme imzalamazlar. Yasal olarak tüm sorumluluktan kaçarlar.
  • Eşya güvenliğiniz adına nakliyat sigortası yapma gereğinde bulunmazlar. Eşyanızın başına gelecek olumsuz bir durumun mesuliyetini üstlenmezler. Eşya bedelini ödemeden sizleri çaresiz bırakırlar.
  • Sizlerle anlaşma yaptıkları fiyatla kalmazlar iş sürecinde fazlandan para alırlar. Asansör parası, personel bahşiş parası, araç yakıt parası diyerek sizleri soyarlar.

Kötü niyetli, yasal iş yapmayan İzmir nakliyat firmalarına karşı bilinçli ve dikkatli olmanızı öneririz.

İzmir Nakliye Firması

Güvenli İzmir Nakliye Firması

İzmir nakliye firmasının, yasal kaydı bulunmasından, sigortalı çalışan çalıştırmasından, firmaya ait araç kullanmasından, sözleşme ve sigorta yapmasından ve fatura vermesinden güvenilir olduğunu anlayabiliriz.

Fatura kesmekle tabi ki de iş bitmiyor. Nakliyat izin belgesi, firmaya ait logolu araç ve personel kıyafeti ile kurumsal firma olduğu anlaşılır.

Nakliyat şirketi arayışını belirtilen özellikler dâhilinde yaptığınız zaman sizler için en uygun ve güvenli nakliyat hizmetine ulaşabilirsiniz.

İzmir evden eve nakliyat için daha ayrıntılı bilgilendirme için bölümdeki çalışanlarımız ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.